najczęściej zadawane pytania

Czy posiadają Państwo kartę techniczną płyt bambusowych?

tak, karta techniczna dostępna jest pod tym linkiem.

 

 

Czym różni się klejonka od sklejki bambusowej?

Po rozcięciu wzdłuż łodyg bambusa, powstają listewki, które po sklejeniu i sprasowaniu tworzą klejonkę bambusową, czyli płytę jednowarstwową. (klejonka=płyta jednowarstwowa).Układając kolejno wzdłuż i w poprzek kilka klejonek a następnie sklejając je i sprasowując, tworzy się sklejki wielowarstwowe.  

 

 

Jak wytrzymały jest bambus? Do czego można go porównać?

Bambus, z botanicznego punktu widzenia, to trawa, bardzo szybko rosnąca (nawet 1m na dobę!). Swą twardością przewyższa naszego rodzimego dęba o około 10% a do jej obróbki wystarczą narzędzia i maszyny, takie, jak do drewna bukowego czy dębowego. 

Robione z bambusa płyty mają  bardzo szerokie zastosowanie. Świetnie wytrzymują trudne warunki (wysokie temperatury, wilgotność, zmienne warunki), ale producent zaleca, aby zawsze konserwować je olejem czy lakierem. 

 

 

Czy bambus to drewno? 

Według ekspertyzy Instytutu Technologii Drewna z Poznania z dnia 25 czerwca 2010r. płyty bambusowe zaliczane są do drewna. Dlatego też każdą płytę należy

odpowiednio zabezpieczyć, aby z czasem pod wpływem czynników zewnętrznych nie zaczęła pękać i zmieniać swoich właściwości. Płyty bambusowe można zabezpieczać tymi samymi środkami co drewno (oleje, lakiery, woski). 

 

 

Jeśli kupię surową płytę, czy muszę ją czymś zabezpieczyć?

Tak, ponieważ bambus to też drewno, będzie on z czasem "pracował" - włókna będą się kurczyć i rozszerzać, co może prowadzić do pęknięć. Aby temu zapobiec radzimy pokryć płyty lakierem, olejem lub woskiem. Jeśli nie chcą tego Państwo robić samodzielnie, można zamówić u nas zabezpieczone płyty, gotowe do montażu.

• Lakierowanie: można stosować wszystkie rodzaje lakierów przeznaczonych do drewna. Lakiery dyspersyjne mogą powodować lekki wznos mikro-włókien bambusa ponad powierzchnię. Dotyczy to zwłaszcza nakładania pierwszej warstwy. Po dokładnym przeszlifowaniu i nałożeniu drugiej warstwy, powierzchnia będzie znowu gładka.

• Olejowanie: zalecamy nakładanie oleju bardzo cienko. Ponieważ bambus jest bardzo gęsty, olej wchłania się stosunkowo wolno, dlatego zbyt gruba warstwa oleju może prowadzić do różnic połysku i długiego czasu schnięcia. Zalecamy zastosowanie co najmniej 2 warstw. 

 

 

Jak uzyskuje się kolor bambusa?

Kolor drewna bambusowego uzyskuje się w sposób naturalny poprzez proces karmelizacji cukru zawartego we włóknach bambusa. Im dłużej bambus poddawany jest wysokim temperaturom (parowaniu), tym ciemniejszy kolor uzyskuje materiał. Istotne jest, że kolor pozyskuje cała deska, nie tylko jej powierzchnia, dzięki czemu płyta nie zmieni koloru w trakcie jej użytkowania. 

 

 

Jakie certyfikaty posiadają Państwa płyty?

Nasze surowce posiadają certyfikat FSC (Forest Stewardship Council,), który gwarantuje, że pozyskane drewno pochodzi z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony, zachowując jego żywotność oraz bogactwo biologiczne. Kupując produkty z certyfikatem FSC kupujemy świadomie i odpowiedzialnie.

 

 

Czy płyty bambusowe są bezpieczne dla zdrowia?

 Jak najbardziej TAK! Wszystkie nasze produkty posiadają klasę E1 emisji formaldehydu. Na zamówienie możliwe jest wyprodukowanie płyt o klasie E0. Klasa E0 oznacza, że produkty mogą mieć kontakt z żywnością i mogą zostać przeznaczone do produkcji asortymentów dla dzieci. Ponadto w Internecie można znaleźć wiele badań potwierdzających bakteriobójczość i antyseptyczność włókien bambusowych.

 

 

Dlaczego po przecięciu płyty wielowarstwowej, w przekroju występują czasami ubytki?

Wewnętrzne warstwy wielowarstwowych płyt składają się z wielu listwewek bambusa, które mogą tworzyć w tych warstwach małe puste przestrzenie (ubytki).  Taka jest natura listewek bambusa. Jeśli po przecięciu płyty, na jej boku przestrzenie są widoczne, zalecamy, aby wypełnić je specjalną szpachlą do drewna i oszlifować. Z reguły, jeśli zamawiają Państwo u nas płytę pociętą na formatki, takie ubytki są przez nas uzupełniane. Jeśli tną Państwo płyty we własnym zakresie, mogą Państwo nabyć specjalną szpachlę u nas i uzupełnić ubytki.

 

 

Co można zamówić w naszej firmie?

Realizujemy nawet najmniejsze zamówienia np. pojedyncze półki, elementy mebli, akcesoria itp, aż po duże realizacje, takie jak ścianki działowe, wykończenia biur i sklepów, elewacje, meble, meble biurowe, schody, blaty, parapety itp.

Mamy wszystkie potrzebne maszyny do sklejania płyt i pełnej obróbki stolarskiej (m.in. prasy, maszyna CNC, lakiernia).

 

W naszym sklepie online dostaną Państwo surowe, lecz przygotowane (wyszlifowane ) płyty, które są gotowe do zabezpieczenia lakierem czy olejem we własnym zakresie. Jednak na życzenie możemy lakierować lub olejować gotowe elementy, posiadamy bowiem sprawdzone oleje (m.in. do blatów kuchennych i przedmiotów mających kontakt z żywnością).

 

 

Jak złożyć zamówienie i dowiedzieć się ile będzie kosztowało?

Przede wszystkim można samemu orientacyjnie skalkulować, korzystając z naszego sklepu online.

Podane są tam wszystkie rodzaje płyt, ich wymiary i ceny. Możemy dodatkowo pociąć je na formatki (z dokładnością do 1 mm) i przygotować (wykończyć olejem/lakierem, zaokrąglić brzegi itp).

  • Za wycięcie formatek liczymy 8 zł od każdej sztuki (nie liczymy za pocięcie płyty na 2 lub 4 jednakowe kawałki)
  • Zaokrąglanie krawędzi (promień 2-3mm lub wg specyfikacji klienta) 5 zł za metr bieżący.
  • Olejowanie wszystkich powierzchni w formatce kosztuje 200 zł za 1 m2 formatki, a lakierowanie 260 zł za 1 m2.

Oczywiście jest to orientacyjna kalkulacja a dokładną przekażemy mailowo. Po jej akceptacji wystawiamy fakturę lub fakturę proformę. Dopiero po jej opłaceniu ( przesłaniu potwierdzenia przelewu), realizujemy zlecenie w ciągu 1-7 dni roboczych.

 

 W zapytaniu prosimy zawrzeć wszystkie poniższe informacje (!), które są nam niezbędne do dokładnej kalkulacji :

  • rysunek, projekt czy wymiary (długość x szerokość x grubość);
  • liczbę krawędzi do zaokrąglenia;
  • informację o wykończeniu: brak / olejowanie / lakierowanie;
  • adres dostawy (aby dokładnie podać koszt dostawy);
  • nr telefonu (czasami niezbędna jest rozmowa telefoniczna, aby doprecyzować niektóre kwestie - prosimy nie pomijać tej informacji).

 

UWAGA: przy podawaniu wymiarów prosimy pamiętać, że pierwszy wymiar oznacza: wzdłuż listewek bambusa (Np. formatkę 600x1000mm przytniemy tak że listewki (słoje) będą wzdłuż wymiaru 600mm)

 

 

Jakie są terminy realizacji?

Wszystkie produkty dostępne w sklepie online www.bambusowe.com, mogą trafić do klienta nawet następnego dnia, pod warunkiem przesłania nam potwierdzenia przelewu.

Klejenie płyt na specjalne zamówienie wydłuża termin o kilka dni, podobnie jak lakierowanie czy olejowanie.

Staramy się jednak, aby nie przekraczać 7 dni roboczych.

 

 

Transport, kurier, opakowanie.

Dokładamy starań aby płyty były bezpiecznie zapakowane i nie uległy uszkodzeniu w transporcie.

Zamawiając płyty lub formatki o grubości 2,3,4 mm, wskazane jest, aby było ich minimum 3 szt. (nie popękają wtedy w transporcie).

Najtaniej za kuriera (45 zł) wychodzi przy formatkach do 30 kg i nie większych niż 122x65x20cm.

Przy tej samej wadze (do 30 kg) i większym formacie (125x100x10cm) ok. 65 zł, a ( 195x100x5cm) ok. 85 zł.

Przesyłki do 60 kg i nie większe niż 220x65x20cm wysyłamy za ok. 150 zł.

Całe płyty (244x122cm) w sumie ważące do 200kg za ok. 460zł.

 

Inne specjalne zamówienia, wielkości całych palet czy nietypowe kształty wyceniamy indywidualnie. 

Na terenie Warszawy i jej okolic możemy dowieźć naszym transportem lub możliwy jest odbiór osobisty w Warszawie Wesołej.

 

 

Czy dostanę fakturę (dowód zakupu)?  

Oczywiście, zawsze na zakończenie zlecenia, przy wysyłce towaru lub jego odbiorze, wysyłamy mailowo fakturę VAT 23%. 

 

 

Gdzie znajdę Ogólne Warunki Współpracy?

Ogólne Warunki Współpracy znajdują się pod tym linkiem.

NADAL MASZ WĄTPLIWOŚCI? ZAPRASZAMY DO KONTAKTU!

Note: Please fill out the fields marked with an asterisk.