płyta bambusowa

Bambus to wytrzymałe drewno egzotyczne, które oprócz swoich niezwykłych właściwości technicznych, jest zróżnicowane i piękne wizualnie. Dodatkowo jest surowcem przyjaznym środowisku i ekologicznym. 

 

W naszej ofercie posiadamy dwa typu drewna bambusowego: bambus wertykalny i skręcany (ST). Bambus sklejany wertykalnie ma średnią twardość wynoszącą 38 MPa, co czyni go niewiele twardszym od dębu. Z kolei bambus skręcany charakteryzuje się twardością wynoszącą ok. 109MPa, co czyni go niebywale twardym i odpornym na uszkodzenia mechaniczne materiałem.

 

Kolor drewna bambusowego uzyskiwany jest naturalnie poprzez proces karmelizacji. W naszej ofercie posiadamy następujące kolory:

Bambus wertykalny: naturalny i karmelowy.

Bambus skręcany (ST): naturalny, karmelowy, czekoladowy i tygrysi.

 

Wszystkie sprowadzane przez nas surowce posiadają certyfikat FSC i klasę emisji formaldehydu E0-E1 (oznacza to, że materiały są przyjazne dla ludzi i środowiska a produkty o klasie E0 są dopuszczone do kontaktu z żywnością).

 

 

BAMBUS STANDARD (twardość porównywalna dębu)

 

Kolor natur

Kolor karmel

Czy wiesz, że...

 

kolor drewna bambusowego uzyskuje się w sposób naturalny poprzez proces karmelizacji cukru zawartego we włóknach bambusa. Im dłużej bambus poddawany jest wysokim temperaturom, tym ciemniejszy kolor uzyskuje.

 

Istotne jest, że kolor pozyskuje cała deska,  nie tylko jej powierzchnia, dzięki czemu płyta nie zmieni koloru w trakcie jej użytkowania.


BAMBUS SUPER-TWARDY (ponad 2x twardszy od dębu)

 

Kolor ST natur

Kolor ST karmel

Kolor ST tygrys

Kolor ST czekolada


FREZY KRAWĘDZI

 

Wybierz dowolne zaokrąglenie krawędzi, od braku zaokrąglenia (ręcznie lekko oszlifowane krawędzie), przez delikatne zaokrąglenie po bardzo mocne.

 


 

 

 

 

WYSYŁAMY PRÓBKI

 

Przed zakupem zachęcamy do zapoznania się z materiałem jakim jest bambus, dzięki indywidualnie dobranemu zestawowi próbek w dowolnym wymiarze, grubości i kolorze.

 

Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz na dole strony.


SKLEP ONLINE


INDYWIDUALNA WYCENA W CIĄGU 24H!

Wypełnij nasz krótki formularz, a otrzymasz od nas dokładną wycenę: